Винним у насиллі в Україні треба заборонити в’їзд до ЄС – Ребекка Гармс (RadioSvoboda.org)
Брюссель – Найбільші політичні групи Європарламенту напередодні обговорень та голосувань щодо резолюції стосовно України намагаються визначитися зі своїми підходами. Якщо представники найчисельнішої фракції «народників» акцентують увагу саме на демократичних шляхах виходу з кризи, то лідери групи «Зелених» прямо вимагають позбавити права в’їзду до ЄС винних у насиллі й терорі. Тим часом, Ганнес Свобода, який очолює фракцію соціалістів та демократів, хоче щоб новостворений уряд України організував вибори та обмежив владу президента.
 
«Я повторювала і повторюю, що треба накласти візові санкції на винних у насиллі та порушенні громадянських прав в Україні», – наголошує Ребекка Гармс, співголова групи «Зелених» та Європейського вільного альянсу у Європарламенті. Вона як завжди категорична у своїх заявах. Водночас, Гармс каже, що здивована тим, що, згідно з інформацією її австрійських колег, у низки українських можновладців та олігархів є паспорти Австрії, тож вони можуть вільно їздити до ЄС.
 
«Заборона на в’їзд до ЄС – саме цього вимагають від нас люди в Україні. Відповідальні за ескалацію конфлікту мають візи, а дехто з них, наприклад Арбузов, Клюєв та Азаров, і австрійські паспорти, й можуть залишити країну й направитися до Австрії. Я була шокована тим, що у багатьох цих людей є австрійські паспорти», – зауважила Гармс. (Згодом екс-прем’єр Микола Азаров та виконувач обов’язків голови уряду Сергій Арбузов спростували повідомлення про те, що вони мають австрійські паспорти.)
 
Водночас, із забороною на поїздки до ЄС окремим високопосадовцям, Ребекка Гармс акцентує увагу на тому, що треба максимально швидко лібералізувати візовий режим для пересічних українців, «які наразі перебувають на вулицях. Це дуже важливо», – додала вона.
 
Депутат Ганнес Свобода: потрібні вибори й реформа Конституції України
 
Натомість голова групи соціалістів та демократів у Європарламенті Ганнес Свобода вважає, що головним завданням наразі є організація дострокових виборів та збалансування влади між президентом, парламентом та урядом.
 

Треба висловити повну підтримку вимозі української опозиції, а саме: якомога швидшої організації дострокових виборів

«Врешті-решт, людина, відповідальна за це, – президент Янукович та його партнери. Однак, ми повинні наполягати на пошукові рішення за столом переговорів. Треба висловити повну підтримку вимозі української опозиції, а саме: якомога швидшої організації дострокових виборів», – заявив Ганнес Свобода на прес-конференції, присвяченій порядку денному нинішньої сесії Європейського парламенту.
 
Австрійський євродепутат зокрема каже, що відстоює таку ідею: новостворений український уряд повинен підготувати вибори, а серед його основних завдань також є внесення змін до Конституції України для надання більшої влади парламенту й уряду, й водночас зменшення повноважень президента. До того ж, Ганнес Свобода вважає, що в Україні слід створити будь-якої форми федеральну систему, яка поважала б права й вимоги всіх регіонів всередині держави, як на Заході, так і на Сході.
 
Олімпійська лижня з українською кров’ю
 
Тим часом, Жозеф Доль, голова найбільшої парламентської політичної групи – Європейської народної партії, доволі розмито висловлює своє занепокоєння погіршенням ситуації в Україні.
 
Демократичний шлях, вважає пан Доль, це єдиний спосіб вирішення кривавого протистояння між владою та Євромайданом.
 
«Ми не маємо підстав посилати європейську армію в Україну, – каже він. – Якщо з урядом не вдається вирішити проблем, то єдиний шлях – демократичний. Росія теж відповідає за пошук цієї демократичної системи виходу (з кризи). Слід перешкодити тому, щоб лижня у Сочі була заплямована українською кров’ю під час Олімпійських Ігор».
 
Водночас, французький євродепутат додає, що ЄС, США та Міжнародний валютний фонд повинні продовжувати пошук тривалої фінансової підтримки ослабленій кризою українській економіці.
 
Ліберали закликають дипломатів ЄС зачекати із санкціями
 
Альянс лібералів та демократів за Європу, який теж є однією з головних груп Європарламенту, не роблячи жодних заяв напередодні завтрашніх дебатів щодо української ситуації, дещо раніше заявляв, що наразі не є прихильником санкцій проти винних у конфлікті, що поглинув Україну.
 
Євродепутат від Нідерландів Ганс Ван Бален вважає, що «цільові санкції проти осіб, наближених до режиму Януковича, можуть знадобитися, якщо там не бажатимуть долучати суттєвих конституційних змін та поваги до демократичних свобод». Однак, каже євродепутат-ліберал, він сподівається, що здоровий глузд таки візьме гору.
 
Ганс Ван Бален зокрема закликав європейських дипломатів, які наступного тижня можуть розглянути можливість санкцій проти української влади, утриматися від цього рішення, «допоки є надія на вирішення проблеми шляхом переговорів».Создан 04 фев 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником

Все права защищены © 2013-2014 EvroMaidan | Любое использование материалов сайта "EvroMaidan" допускается только при условии ссылки на сайт EvroMaidan.io.ua

| EvroMaidan News | EvroMaidan True Stories | Submit News | Google+ | VKontakte | Facebook | Twitter | BlogSpot | Habrahabr | Send anonymously story |